Mješovita srednja škola "Mehmedalija Mak Dizdar" Breza

Naši učenici učestvovali na X smotri dramskog stvaralaštva u Zenici

Dana 01.12.2018. godine održana je X smotra dramskog stvaralaštva za vrtiće i škole ZDK u Zenici. Ukupno je učestvovalo sedam (7) osnovnih i srednjih škola i dvije predškolske ustanove. Naši  učenici dramske sekcije su nastupili sa predstavom “Omer i Merima“. Tekst i scenografiju je uradila voditeljica sekcije, profesorica Mirnesa Kadić. Naši učenici su bili odlični. O tome svjedoči snimak predstave koji možete pogledati u nastavku. Za svoj debitantski nastup, dramska sekcija je dobila prvu nagradu žirija za scenografiju i tradicijske kostime.

Sve pohvale i čestitke profesorici, ali prije svega i učenicima koji pokazali svoj glumački talenat.

Članovi dramske sekcije i akteri predstave su:

1. Vokić Hadžira III-ek3

2. Rizvanović Adnan III-e1

3. Hodžić Selma III-ek3

4. Muratović Dino IV-e1

5. Salčinović Nedim III-ek3

6. Rožajac Elmin III-e1

7. Kovač Adna III-ek3

8. Marić Alen II-p1

9. Koprdža Amina III-ek3

10. Trebo Šejla III-ek3